Hledat na tomto webu:  
Vrahovice : Diskuse : Fotogalerie : Strana 1
vrahovice.eu

Diskuse

Náš web má nyní na novou adresu. Z důvodu přesunu webu své komentáře již nevkládejte sem, ale na vrahovice.eu/diskuze/. Děkujeme za pochopení.

Fotogalerie

Komentáře k fotografiím.

Přidat
Nadpis:  Kontrolní otázka: 2 + 3 =  
Jméno:   E-mail/web:

    Odesláním formuláře souhlasím s pravidly webu.

Celkem příspěvků: 3
Příroda a civilizace

Fotografie, na kterou se nyní díváte, se snaží znepokojovat či provokovat pozorovatele, neboť záměrně porušuje zažité konvence fotografie. Při zběžném pohledu ukazuje ostrý kontrast mezi přírodou a civilizací, při detailnějším nahlédnutí však vidíme, že hranice mezi těmito dvěma světy nejsou tak ostré a dochází k jejich prolínání (např.: komín za stromem) či jakémusi střetu, souboji. Pro lepší pochopení je také důležité si všímat všech detailů - třeba auta za boudou, které jakoby se zde skrývalo a čekalo na svou příležitost. U někoho může celková kompozice fotografie vyvolávat dokonce i pocit existenciální úzkosti.  

 

Fotka je kompozičně nevyvážená, nemá žádné ohnisko, ba co více geometrické linie se naprosto chaoticky sbíhají a rozcházejí pod různými úhly, což vede k tomu, že fotografie nepůsobí uceleně a náhodnému pozorovatli se může zdát, že se jedná o koláž. Fotografie slouží jako naléhavá obžaloba moderní české materialisticko-konzumní společnosti zaměřené primárně na hromadění hmotných statků a nezamýšlí se nad duchovním aspektem věcí. Dnešní člověk by neměl zapomínat na souvislosti a měl by usilovat o to, aby krajina ve své komplexnosti působila harmonickým a vyváženým dojmem.  

Můj výklad může sloužit pouze jako jeden z mnoha možných způsobů interpretace, přičemž budu rád za případné konfrontace s odlišnými intelektuálními náhledy.  

;-) :-D

00:15 11.08.2009 [id:71]

Vyřez. betlém

Více fotek vyřezávaného betlému od pana Josefa Dostála naleznete na http://www.flickr.com/photos/13637250@N02/sets/72157603551206357/detail/

23:03 10.08.2009 [id:70]

Novinky ve fotogalerie

Nyní můžete komentovat jednotlivé fotky. Pište, které se vám líbí, nebo třeba něco zajímavého k místu či objektu na fotce. Formulář pro vložení komentáře naleznete u každé fotografie (2. řádek pod fotografií - Komentáře -> Přidat komentář).  

Nově lze také snadno přecházet mezi jednotlivými fotkami pomocí odkazů předchozí/další pod fotografií nebo kliknutím na fotografii (další). Tato funkce však zatím bohužel nefunguje v Internet Exploreru.  

21:43 10.08.2009 [id:69]