Hledat na tomto webu:  
vrahovice.eu

Diskuse

Náš web má nyní na novou adresu. Z důvodu přesunu webu své komentáře již nevkládejte sem, ale na vrahovice.eu/diskuze/obecna. Děkujeme za pochopení.

Obecná diskuse

Zde můžete psát o čemkoliv, co se týká Vrahovic.

Přidat
Nadpis:  Kontrolní otázka: 2 + 3 =  
Jméno:   E-mail/web:

    Odesláním formuláře souhlasím s pravidly webu.

Celkem příspěvků: 54
rekultivace vrahovického rybníčku a parčíku

Zdravím všechny nadšence, kteří mají chuť měnit-k dobrému své okolí. Ohledně informace z ČSOP IRIS -jsem velmi ráda, že reagují, a že i oni chtějí pomoci. Nevím jestli jsem to dobře pochopila- travnatá plocha znamená i druhá část parčíku,právě ta, blíže k rybníčku? Ta je zarostlá křovím a jinými porosty a chtělo by to opravdu prořezat. Bylo by možné oslovit ČSOP IRIS a dát si tedy schůzku i s nimi? Ať víme co můžeme a co ne, než začnem něco podnikat hromadně. Co třeba pátek 20.3. v 16.30? Nevím jestli by někdo v sobotu přišel z těchto organizací. Já jsem kdysi psala žádost na město ohledně vybudování dětského hřiště,nejsem profesionál ale každá pomoc dobrá, ale to vše by se mohlo řešit až na místě, jak už tady psal p. Martin Sobolík. Souhlasím s tím, aby se vytisklo pár letáků,(pokud někdo napíše text, mohla bych je vytisknout-max. 3Oks.) s tím,že by se oslovila i škola,možná i školka- týká se to přece i dětí - ať si řeknou co by se jim líbilo. A ještě by bylo možná dobré požádat město o odpadkový koš+koš na psí extramenty, je to tam děsný- tu žádost zkusím napsat a přinesu vzor na nějakou tu schůzku. a co kdyby se pozval i nějaký zástupce z povodí řek, ať už to řešíme se všemi, které se starají o tato místa? Moc všem děkuji a snad jak to psal p. Martin Sobolík - jsme na dobré cestě.

Renata Jochová
12:00 05.03.2009 [id:37]
Re:rekultivace vrahovického rybníčku a parčíku

Zdravím, tento týden jsem se zastavil na schůzi osadního výboru ve Vrahovicích, sdělil jsem tam i naši aktivitu skrz \"rybník\" a z jejich strany máme přislíbenou jejich pomoc včetně té fyzické. Tak to jen tak mimochodem.

Martin Sobolík [martin.sobolik@gmail.com]
16:55 04.03.2009 [id:36]
Re:rekultivace vrahovického rybníčku a parčíku

No, to se nám to tady pěkně rozjíždí, od vážené paní Zatloukalové z ČSOP IRIS mi ihned přišel velice dlouhý a krásný e-mail o celé situaci. Nicméně, jak správně píše, oni mají na starosti pouze travnaté plochy, nikoliv koryto řeky Hloučely a právě onen zmiňovaný rybníček. Nicméně velice vítají naší aktivitu, osobně se prý znají i s Martinem Hájkem, který hodně pomáhá, tímto Vás Martine zdravím formou diskuze, takže cokoliv budeme chtít pomoci, tak se na ně můžeme obrátit a jsou velice rádi, že s eobjevila další skupinka, co jim Hloučel, respektive Vrahovický rybníček není lhostejný.  

Co se týče toho srazu, mne šlo hlavně o to, abysme se tam sešli, třeba zatím jen pár lidí a řekli, cože tam vlastně vše chceme udělat, aby to mělo nějakou hlavu a patu, ale už to, že tady o tom mluvíme a po dnešku jsme navázali spojení i s ČSOP IRIS značí, že jsme na dobré cestě.

Martin Sobolík [martin.sobolik@gmail.com]
15:12 01.03.2009 [id:35]
Re:rekultivace vrahovického rybníčku a parčíku

Naprosto s vámi souhlasím. Jen si myslím, že je na úklid ještě poněkud brzy. Je příliš zima, k tomu občas sněží. Navrhoval bych uspořádat ten úklid až tak někdy v dubnu. To už by mohlo být počasí slušnější. Co vy na to? - Tak týden před akcí bych natisknul letáky, hodil bych informace na web. Pomoc přislíbil i Spolek za staré Vrahovice, který se akce celý zúčastní a bude ji také propagovat. Kdyby odepsali i z ČSOP, bylo by to skvělé. Čím více nás tam přijde, tím lépe.

Martin Hájek
10:55 01.03.2009 [id:34]
Re:rekultivace vrahovického rybníčku a parčíku

Dobrý den, dnes jsem tedy napsal ofic. e-mail za \"nás\" do ČSOP IRIS s tím, jestli, jak tady psal diskutující, mají na starosti prořez dřevin i v této části města a jestli se s touto činností nejdříve máme obrátit na jejich sdružení, než začneme podnikat svoje kroky. Předpokládám brzkou odpověď. Nicméně, než kdybysme náhodou měli čekat nějak dlouho, tak by i tak bylo vhodné se sejít, klidně rovnou na inkriminovaném místě a říci si, co vlastně je tam špatně a co je třeba udělat, takže jak tady několik lidí psalo, jestli budou tak hodní a tuto informaci vyvěsí na \"viditelných místech\", prosím i ostatní, co zde psali, tak aby napsali i svůj e-mail, protože jinak se s nimi nebudeme schopni odmluvit. Co se týče mé osoby, je možné v podstatě kdykoliv o víkendu.

Martin Sobolík [martin.sobolik@gmail.com]
08:36 01.03.2009 [id:33]
úklid

Jménem Spolku za Staré Vrahovice mohu přislíbit pomoc při úklidu odpadků z našeho \"háječku\". Zvolený termín taktém můžu vyvěsit na našich stránkách a na několika veřejných místech pro ty, co nesledují dění Vrahovic na internetu. Předběžně jsme toto již projednávali na páteční schůzi a napadlo nás, že by jsme tuto akci mohli spojit se dnem země a informovat ZŠ Vl. Majakovského. Když jsem byl žákem této základní školy, tak jsme dokonce na den země v \"háječku\" vysazovali i dřeviny.

23:51 15.02.2009 [id:31]
Re:rekultivace vrahovického rybníčku a parčíku

Možná by se nás opravdu našlo víc. A pokud by se podařilo zainteresovat i ČSOP, jak navrhl pan Sobolík, pak by veřejná výzva určitě stála za to. Myslíte, že by mohlo pomoci i město? Už se někdy žádalo o pomoc oficiální cestou? Celkově se mi zdá, že se do Vrahovic moc neinvestuje.

Katka
21:42 03.02.2009 [id:30]

  «Předchozí     1    2   ...   4   5   6    7    8       Další»