Hledat na tomto webu:  
Vrahovice : Archiv : Archiv aktualit

Archiv aktualit

Velká voda ve Vrahovicích
Povodně
Další fotografie naleznete zde


Více informací na http://www.mestopv.cz/


29.03.2006   Od: Lukáš Hájek
Betlém
Pan Josef Dostál z Alšovy ulice rád vyřezává ze dřeva. Podařilo se mu vytvořit krásný Betlém, který ale nepovažuje za hotový, nýbrž jej chce ještě rozšířit. Prozatím pro něj nemá umístění. Říká, že by jej rád vystavil, třeba v kostele, kde jej mohla vidět celá obec.


20.02.2006   Od: Martin Hájek Pokračovat
Romže se bude znovu regulovat, stromy a keře jsou káceny!
Pracovníci Povodí Moravy s.p. začali kácet všechen porost podél říčky Romže v úseku od mostu na Vrahovické třídě až k soutoku s Hloučelí. Po kácení vytrhávají kořeny a plánuje se zpevňování břehů kamením a štěrkem, posléze betonování. Z říčky zmizí veškerý život, už nebude taková jakou jsme ji znali.

Pokud se chcete informovat o věci konkrétně informovat nebo se pokusit nějak zasáhnout, adresa Povodí Moravy je Dřevnařská 11, 601 75 Brno.
21.01.2006   Od: Martin Hájek
Socha sv. Jana Sarkandera nalezena
Podařilo se nám vypártrat, kde se nachází socha sv. Jana Sarkandera, kterou mohli Vrahovičtí vidět naposledy začátkem osmdesátých let. Tehdy ležela rozbitá a povalená. Pan Měchura ji připravil k převozu a byla odvezena do Prostějova, kde měla být rekonstruována. V Prostějově je dodnes a místní farní správa zapomněla odkud se socha vzala. Nic nebrání vrátit sochu zpět do Vrahovic. Nachází se ovšem v dezolátním stavu a bude třeba ji nejprve opravit, což může stát značný obnos peněz.
17.01.2006   Od: Martin Hájek
Výstava fotografií
Ve dnech 24. a 25.9. proběhla výstava Vrahovických fotek ve staré tělocvičně školy - Hanačce.

Fotky a pohledy Vrahovic shlédlo přes 200 návštěvníků.

Pořádal Spolek za staré Vrahovice.

28.08.2005   Od: Lukáš Hájek

  «Předchozí     1    2   ...   11   12   13       Další»  


Celkem: 62 aktualit